Tournee Zuid-Frankrijk & Noord-Spanje 2016

Datum Van 27 april t/m 6 mei, 2017
Locatie Do 29 april: , l’église de Sainte-Croix (Bordeaux)
Woe 2 mei:  el conservatorio de Bilbao (Bilbao)
Vr 4 mei: la iglesia de San Vicente (San Sebastián)
Programma Mendelssohn – Psalm 42 (met sopraan Bepke Keersmaekers)
Schumann – Symfonie no. 2

 

Decemberconcerten 2017, ‘Ode aan de hoorn’

Datum Vrijdag 8 december, 20.15 en zaterdag 9 december 20.15
Locatie Vr 9 december: Dominicuskerk, Amsterdam
Za 10 december: Hartebrugkerk, Leiden
Programma Schubert – Mis in Es
Sibelius – Symfonie no. 2
Nystedt – Three American motets

Kamerkoor: Zomermatinee

Datum Zondag 25 juni 2017, 15.00
Locatie Lokhorstkerk, Leiden
Programma A-capellastukken van Brahms, Mendelssohn, Manneke, Byrd, Kreek en meer

 

Juniconcerten 2017 Revolutie

Datum Vrijdag 9 december, 20.15 en zondag 11 december 2016, 15.30
Locatie Vr 9 december: Dominicuskerk, Amsterdam
Zo 11 december: Stadsgehoorzaal, Leiden
Programma Britten – Ballad of Heroes
Britten – Advance Democracy
Shostakovitch – Revolutionair lied
Shostakovitch – Symfonie nr. 10

 

Maartconcert 2017 Elgar

Datum Zaterdam 11 maart 2017, 20.00
Locatie Elandstraatkerk, Den Haag
Programma Elgar – Dream of Gerontius

 

Decemberconcerten 2016 Rusland en Oost-Europa

Datum Vrijdag 9 december, 20.15 en zondag 11 december 2016, 15.30
Locatie Vr 9 december: Dominicuskerk, Amsterdam
Zo 11 december: Stadsgehoorzaal, Leiden
Programma Borodin – Polowetzer Dansen 
Korsakov – Suite uit de Gouden Haan
Kadály – Psalmus Hungaricus

 

Juniconcerten 2016 Compleet Maestoso (Lustrum)

Datum Vrijdag 17 juni en zaterdag 18 juni 2016, 20:15
Locatie Stadsgehoorzaal, Leiden
Programma Puccini – Messa di Gloria
Tsjaikovski – Symfonie No. 5
Rossini – O Salutaris hostia
Verdi – Pater Noster

 

Kamerkoor: Zomermatinee

Datum Zondag 12 juni 2016, 15.30
Locatie St Petruskerk, Leiden
Programma A-capellastukken van Victoria, Tormis, Strategier, Gade en meer

 

Tournee Italië en Wenen 2016

Datum Van 29 april tot 8 mei, 2016
Locatie Concerten in Cittadella, Riva del Garda en Wenen
Programma J.N. Hummel – Messa Nr. 3 op. 111b d-Mol (selectie: Kyrie, Gloria, Credo)
Herman Strategier – Stabat Mater
Gioacchino Rossini – Il Barbiere di Siviglia, Ouverture
Igor Strawinsky – Pulcinella-Suite

Decemberconcerten 2015 Zeehelden

Datum Vrijdag 4 december, 20.15 en zondag 6 december 2015, 15.30
Locatie Vr 4 december: Dominicuskerk, Amsterdam
Zo 6 december: Hartebrugkerk, Leiden
Programma Elgar – Enigma Variaties
Stanford – The Revenge
Elgar – The Shower
Elgar – Weary wind of the west
Vaughan Williams – The voice out of the whirlwind

 

Juniconcerten 2015 Tijdgenoten

Datum Zondag 21 juni, 14.30 en maandag 22 juni 2015, 20.15
Locatie Zo 21 juni: Hartebrugkerk, Leiden
Ma 22 juni: Dominicuskerk, Amsterdam
Programma Cherubini – Requiem in C-klein
Beethoven – Symfonie nr. 1

 

Maartconcert 2015 Brahms

Datum Zondag 15 december 2015, 20.15
Locatie Dr. Anton Philipszaal, Den Haag
Programma Brahms – Ein deutsches Requiem

 

Decemberconcerten 2014 Storm!

Datum Zaterdag 13 en maandag 15 december 2014, 20.15
Locatie Za 13 december: Beurs van Berlage, Amsterdam
Ma 15 december: Stadsgehoorzaal, Leiden
Programma E. Korngold – Der Sturm
R. Schumann – Nachtlied
H. Goetz – Nenie
G. Mahler – Eerste symfonie ‘Titan’

Tournee Slovenië en Kroatië 2014

Datum Van 25 april tot 5 mei, 2014.
Locatie Concerten in Ljubljana, Zagreb en Pula.
Programma Vaughan Williams – Five mystical songs (solist Matthew Baker)
Vaughan Williams – Lark Ascending (solist Liesbeth Praat)
Willcocks – Lux perpetua
Britten – Suite on English Folk Tunes

Kamerkoorconcert Bachcantate

Datum Zaterdag 8 maart 2014
Locatie Academiegebouw

Decemberconcerten 2013

Datum Vrijdag 6 en zaterdag 7 december 2013, 20.15
Locatie Vr 6 december: Dominicuskerk, Amsterdam
Za 7 december: Hartebrugkerk, Leiden
Programma Mozart – Requiem
Beethoven – Zesde symfonie in F ‘Pastorale’

Bachcantate 9 feb 2013

link Bachcantate

Bach – Cantate 38 ‘Aus tiefer Not schrei ich zu dir’

Juni 2013

Brahms – Tweede symfonie
Kodaly – Missa Brevis

Voorjaar 2013: Verdi Requiem

link Verdi Requiem

Verdi – Requiem
Britten – Serenade voor tenor, hoorn en strijkers

December 2012

Rachmaninov – Tweede symfonie
Poulenc – Gloria

Juni 2012

Mendelssohn – Derde symfonie
Elgar – Black Knight

December 2011

Orkest: Tchaikovsky – Romeo en Julia-Fantasie
Orkest: Rachmaninov – Rapsodie op een thema van Paganini (solist: Tobias Borsboom)
Kamerkoor: Orban – Liederen ‘Pange Lingua’, ‘Salve Regina’, en ‘Daemon Irrepit Callidus’
Grootkoor: Bardos – Liederen ‘Ave Mari Stella’, en ‘Libera Me’
Grootkoor en Koper: Eben – Te Deum
Tutti: Orban – Stabat Mater

Juni 2011

Britten – War Requiem

December 2010

Orkest: Korngold – Vioolconcert met Emmy Storms
Orkest: R. Strauss – Tod und Verklärung
Grootkoor: Distler – Nimmersate Liebe
Grootkoor: Distler – Denk’ es, o Seele
Grootkoor: Distler – Der Feuerreiter
Kamerkoor: Cornelius – Requiem
Tutti: Brahms – Nanie
Tutti: Brahms – Gesang der Parzen
Tutti: Wolf – Der Feuerreiter

Juni 2010

Orkest: De Falla – El Sombrero de Tres Picos
Orkest: Ravel – Ma Mère l’Oye
Grootkoor: Badings – Canamus, Amici, Canamus
Grootkoor: Kodály – An Ode for Music
Kamerkoor: Farkas – Come Away
Kamerkoor: Andriessen – Sonnet 43
Tutti: Kodály – Ode: The Music Makers
Tutti: Farkas – La Musique
Tutti: Poulenc – Sécheresses

December 2009

Orkest: Beethoven – Derde Symfonie ‘Eroica’
Kamerkoor: Nees – Fünf Motetten
Grootkoor: Miskinis – Thoughts of Psalms
Tutti: Mozart – Davidde Penitente

Juni 2009

Orkest: Sibelius – Tweede Symfonie
Grootkoor: Vic Nees – Amsterdams Pater Noster
Kamerkoor: Daan Manneke – Liturgien [Rilke-Trakl-Hölderlin]
Tutti: Schubert – Mis in Es

December 2008

Orkest: Mahler – 4e Symfonie
Grootkoor: Mendelssohn – Engel-Terzett
Grootkoor: Grieg – Fire Salmer
Kamerkoor: Kodály – Matrái Képek
Tutti: Mendelssohn – Die erste Walpurgisnacht

Juni 2008

Orkest: Stravinsky – De Vuurvogel
Orkest: Bach/Webern – Ricercare
Orkest: Debussy – Prélude à l’Après-midi d’un faune
Grootkoor: Rachmaninov – Liturgy of St John Chrysostom
Kamerkoor: Bikkembergs – Songs about Love
Kamerkoor: Byrd – Mass for four voices
Tutti: Marco C. de Bruin – Nisi Gloriae Sitis
Tutti: Taneyev – St John of Damascus

December 2007

Orkest: Elgar – Variaties op een Thema voor Orkest (“Enigma”)
Orkest:Brahms – Vioolconcert in D
Kamerkoor: Schnittke – Onze Vader
Kamerkoor: Nystedt – Drie Motetten
Tutti: Dvořák – Te Deum

Juni 2007

Orkest: Bernstein – Symphonic dances from ‘Westside story’
Orkest: Gershwin – Rhapsody in Blue
Grootkoor: Tippett – Five Negro Spirituals
Kamerkoor: Gershwin – Summertime
Kamerkoor: Gershwin – They can’t take that away
Kamerkoor: Porter – Night and Day
Kamerkoor: Ellington – Satin Doll
Tutti: Thompson – Feast of Praise
Tutti: Barber – Prayers of Kierkegaard

December 2006

Orkest: Sibelius – Derde symfonie
Orkest: Britten – Four sea interludes from `Peter Grimes’
Grootkoor: Tormis – Kihnu Pulmalaulud
Kamerkoor: Britten – Five Flower Songs
Tutti: Beethoven – Meeresstille und glückliche Fahrt
Tutti: Kodály – Psalmus Hungaricus

Juni 2006

Orkest: Rimsky-Korsakov – Sheherazade
Grootkoor: Bremer – Drie Zeemandliederen
Kamerkoor: Donato – Chi La Gagliarda
Kamerkoor: Killmayer – Chi La Gagliarda
Kamerkoor: Sandrin – Doulce Mémoire
Kamerkoor: De Klerk – Doulce Mémoire
Kamerkoor: Verdi – Pater Noster
Tutti: Borodin – Polowetzer Tänze
Tutti: Van Oosten – Les Amours

December 2005

Orkest: Bizet – Selectie uit Carmen Suite
Kamerkoor: Verdi – Pater noster
Tutti: Verdi – Triomfmars uit Aïda
Tutti: Massenet – Méditation uit Thaïs
Tutti: Puccini – Nessun Dorma
Tutti: Puccini – Messa di Gloria

Juni 2005

Orkest: Mussorgsky – Schilderijententoonstelling
Grootkoor: Janacak – Vecerni les Rozvázal Zvonky
Grootkoor: Bartok – Elment A Madárka
Grootkoor: Dvorak – Fölszállott a Páva
Grootkoor: Kodaly – Kacena Divoká
Grootkoor: Tchaikovsky – Ne Kukushetshka Vo Syrom Boru
Kamerkoor: Debussy – Trois Chansons
Tutti: Debussy – Trois Nocturnes
Tutti: Szymanowski – Stabat Mater

December 2004

Orkest: Poulenc – Les Biches
Orkest: Copland – Appalachian Spring
Grootkoor: Tchaikovsky – Liturgische Liederen
Kamerkoor: Copland – Four Motets
Tutti: Moulijn – Songs of Twilight
Tutti: Mompou – Los Improperios

Juni 2004

Orkest: Tchaikovsky – 1e akte uit De Notenkraker
Grootkoor: Britten – Choral Dances
Kamerkoor: Vaughan Williams – Three Shakespeare Songs
Kamerkoor: Vaughan Williams – In Windsor Forest
Kamerkoor: Borodin – Polowetzer Tänze
Tutti: Cherubini – Requiem in C

December 2003

Orkest: Franck – Symfonie in D
Orkest: Delius – The walk to the Paradise Garden
Grootkoor: Bárdos – Libera me
Kamerkoor: Górecki – Szeroka Woda
Kamerkoor: Szymanowski – A chtóz tam puka
Kamerkoor: Szymanowski – Panie muzykancie prosim zagrac walca
Tutti: Cherubini – Requiem in C
Tutti: Andriessen – Te Deum Laudamus

Juni 2003

Orkest: Beethoven – Symfonie nr 5
Grootkoor: Mendelssohn – Kyrie
Grootkoor: Mendelssohn – Heilig
Grootkoor: Mendelssohn – Zum Abendsegen
Grootkoor: Mendelssohn – Jauchzet dem Herrn
Kamerkoor: Barber – Reincarnations
Tutti: Brahms – Schicksallied
Tutti: Van Baaren – The Hollow Men